Dini düğünlerde giriş merasimi bütün gelin ve damatların kafasını kurcalayan ve cevap aradıkları en etkili sorulardan bir tanesidir.Gelin damat girişi nasıl olacak ve nasıl bir müzik ile salona gelin damat girişi yapılmalıdır diye sorular kafayı meşgul eder gider.Bunun üzerine hemen internetten Dini Düğün Giriş Müziği gibi kelimelerle aramalar yapılır.Ama genelde bir kaç videodan ibarettir.Okuyacağınız dini düğün girişi üzere pek bir makale yoktur.Bizde bu eksikliği çözebilmek için böyle bir makale yazalım ve yayınlayalım istedik.Genelde aşağıdaki örnek uygulaması yapılır.

  • Sunucu açılış konuşmasını yapar misafirlere hoşgeldiniz ve güzel kelamlar sarfeder.
  • Salon görevlileri ışıkları loş hale getirir ve volkanlar konfetiler görevliler tarafından hazırlanır.
  • Gelin ve damat tarafından seçilmiş olan müzik DJ tarafından yüksek sesle salona verilir ve hareketli yerinde sunucu gelin ve damadı sunumuyla salona davet eder.
  • Gelin damat girişi esnasında volkanlar yakılır salon içerisinde konfetiler patlatılır.Sıra ile volkanlar dizili halde yolda  volkanlar arasından gelin damat çok vakar ve yavaş bir şekilde yürüyerek ilerler.
  • Gelin damat masasına yavaş şekilde geçer bu esnada müzik sesi yavaş yavaş kısılır gelin damat oturduktan sonra müzik kapatılır program nasılsa öyle ilerler.

Dini düğünlerde tercih edilen bazı giriş müzikleri