Dini düğünlerde pasta kesimi merasimi ve giriş merasimi bütün evlenecek çiftlerin kafasını kurcalayan sorulardan bir tanesidir.Gelin damat hangi müzik eşliğinde pasta kesimi yapacak ve nasıl bir müzik ile salona giriş yapılacak diye düşünmeye başlarlar.Düşünce bu olunca en etkili seçeneklerden biri olan internetten Pasta Kesimi Müziği veya Pasta Müziği veya Dini Düğün Giriş Müziği gibi kelimeler aranmaya başlar.Ama genel manada anlatım pek yoktur ve bir kaç videodan ibaret olarak kalır.Okuyacağınız pasta kesimi merasimi üzere pek bir makale yoktur.Bizlerde bu büyük eksikliği sizlere yardımcı olabilmek için çözmek üzere böyle bir yazı yazarak yayınladık.

  • Program sunucusu açılış konuşmasını yaparak misafirlere hoşgeldiniz ve güzel sözler sarfederek açılışı yapar.
  • Salon görevlileri salon ışıklarını loş hale getirerek volkanları ve konfetileri hazır hale getirir.
  • Evlenen çiftler tarafından seçilmiş olan özel müzikses sistemi görevlisi tarafından yüksek sesle salona verilir ve hareketli yerinde sunucu gelin ve damadı sunumuyla salona davet eder.
  • Gelin damat girişi esnasında volkanlar yakılır salon içerisinde konfetiler patlatılır.Sıra ile volkanlar dizili halde yolda  volkanlar arasından gelin damat çok vakar ve yavaş bir şekilde yürüyerek ilerler.
  • Gelin damat pasta kesimini giriş yaptıktan sonra yapacaksa giriş müziğinden sonra pasta müziği ile pasta kesimini yapar