Mehter Takımı İle Organizasyonlarınız Daha Farklı…

Mehteran grubu ile özel gün ve gecelerinizde farklı atmosferler oluşturmaya devam ediyoruz. Profesyonel ekiplerle dini düğünler, sünnet düğünleri, yöresel etkinlikler ve çeşitli organizasyonlarda sizlerleyiz. Profesyonel mehter takımı ile geçmişten günümüze ışık saçan ve asırlardır eskimeyen o mehter marşlarını programlarınıza taşıyoruz. İstanbulda bulunan mehter ekibi ile tüm ülke genelinde profesyonel hizmetler ulaştırıyoruz.

 

Mehter Takımı Kişi Sayısı

Mehteran grubu kişi sayısı minimum 8 kişiden oluşmaktadır. Mehter alet ve edevatları konusunda tam mehter oluşabilmesi adına en az 8 kişilik bir grup öneriyoruz.Kişi sayısı çok düşürüldüğü zaman mehter ekibi değilde davul zurna ekibi gibi bir hal almaktadır. Genelde bizim önerimiz 8-10-12 veya 15 kişi tarzındadır.Birde organizasyon yapılacak sahne kaç kişiye uygunsa ona göre karar vermekte daha doğru olan bir durumdur.

Mehter Takımı Fiyatları

Mehteran takımı kiralama fiyatları gelecek ekibin kişi sayısına göre farklılık arzetmektedir.Mehtaran takımı ücretleri genelde kişi başı yevmiye usulü hesaplanmakatdır.Birde şehirler arası taleplerde gidilecek şehrin uzaklığına göre ücretler değişim göstermektedir.Mehter takımı fiyatları ve detayları için bizi arayarak detaylı bilgileri temin edebilirsiniz.

Mehteran Grubu Oluşumu ve Enstrümanlar

Mehteran grubu için genelde oluşum şu şekildedir.

 • Mehter başı(okuyucu)
 • Davulcu
 • Zurnacı
 • Zilzen
 • Çevgen
 • Köszen (kös vuran)
 • Yeniçeri Askeri ve sancak
 • Zırhlı Asker

Dini düğün organizasyonları, dini sünnet organizasyonları, belediye etkinlikleri, gelin alma merasimleri, ramazan etkinlikleri, dernek ve köy şenlikleri, kültürel etkinlikler gibi programlarda mehteran takımı ile sizlerleyiz.

Sünnet Organizasyonları Mehter Takımı İle Giriş Merasimi

Sünnet düğünleri için giriş merasimlerinde mükemmel bir program oluşmaktadır. Canlı mehter marşları ile sünnet çocuğu taht üzerinde yeniçeri askerleri padişahlar gibi çocuğu taşımaktadır.En önde sünnet çocuğu ve yeniçeri osmanlı askerleri, arkada anne ve baba, en arkada mükemmel marşları ile mehter takımı salona giriş yapmaktadır. Daha organizasyon başlarken bile program kalitesi en yükseğe taşınmaktadır.Giriş merasiminden sonra yine mehteran grubu marşlarına kendilerine ayrılan süre kadar devam etmektedir.

 

 

 

7 Yorum “Mehter Takımı”

 1. Selamun aleykum
  Istanbul sancaktepede islami bir dugun yapacagim.gelin evi yakin oldugu icin
  Oncesinden gelin almaya mehteran takimi ile gitsek 6 kisilik fiyat ne olur ?

 2. Merhaba Sayın Yetkili , İstanbul Bahçelievler’de Yapacağım İslami Düğün İçin Organizasyon Düşünüyorum İçerik Olarak Mehter Takımı , İlahi grubu , Kuran Tilaveti Duan ve Hoş sohbetin yer alacağı bir organizasyon düşünüyorum acaba bu içeriklerin sizdeki karşılığı nedir …Saygılar İyi Çalışmalar…

  1. merhabalar murat bey.. istemiş olduğunu ekipler en mükemmel şekilde bizde mevcuttur. kişi sayısına göre fiyatlandırma yapılacağı için ön görüşme olarak bu telefonu arayabilirsiniz. 05326302810

 3. iyi akşamlar sayın yetkili 8 kişilik mehter takımı için fiyatlar nedir acaba?. Kocaeli izmit te 8 kasım akşamı saat 20.00 de.

  1. iyi akşamlar ismail bey. 8 kişilik mehter takımı için koceli izmitte yapılacak organizasyon fiyatını e-posta adresinize gönderdik. Bize yazdığınız için teşekkürler….

 4. Merhabalar istanbul da yapılacak bir islami düğün de mehter kiralama yapmak istiyoruz. Gelin evi yakın olduğu için gelin alma programını mehter ile yapsak sonrada salonda mehter takımı marşlarına devam etse fiyatları nasıl olur ek ücret istermisiniz? 10 kişilik mehter takımı bizim için yeterlidir fiyat gönderirseniz sevinirim.

  1. merhabalar mert bey. mehter takımı ile gelin alma programı yaparız. mehter kiralama fiyatları kişi başı olarak baz alınıyor. Fiyatları e-postanıza gönderiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.