Sünnet mevlidi için neler yapılılabilir diye araştırma yapanları  bu makalemizi okumaya davet ediyoruz.Sünnet mevlidi yaparken öncelikli olan aslında organizasyon ekibi ve program içerikleridir.Çünkü davetlilerin sıkılmadan iştirak etmesi ve yapılan programdan şevk duyması önemlidir.

Sünnet mevlidi yapan aileler en büyük yanlışı organizasyon seçimi konusunda yapıyorlar.Çok gereksiz masraflar yapılır ama organizasyon ekibine gelince amatör bir ekiple savuşturmaya çalışırlar. Bırakın davetlilerin hoşuna gitmesini insanları mevlitli organizasyonlardanda soğutmuş olurlar. Bizler çok rats geliyoruz bu tip insanlara benim için kalite önemli değil takıyı takalım sahnede bir şeyler mırıldanılsın yeter diye.Bu çok yanlış bir düşünce herkes tarafından bilinir.

Bizim Tavsiyemiz

Öncelikle güzel bir mevlithan kuranı kerim okur ve bir süre mevlit ve kasideler okur. Daha sonrasında sünnet tahtı ve yeniçeriler eşliğinde salona sünnet çocuğu giriş yapar davetliler selamlanır.Kaliteli bir ilahi sanatçısı veya tasavvuf ekibi sahne alır.Bir süre sonra semazen grubu sahne alır. Güzel bir gösteri yapıldıktan sonra çocuklar için gösteriler ve oyunlar yapılabilir. Yine davetliler için osmanlı macunu ikramı, osmanlı macunu ikramı, çocuklar için pamukşeker ikramı yapılabilir.

Bunun yanısıra çocuklar için palyaço, nasreddin hoca ve eşeği, çocuklar için farklı aktiviteler ve yarışmalar. Yine mehter takımı eklenebilir, salon içi balon süsleme yapılabilir.